Większa wolna przestrzeń i brak miejsca na jakieś rzeczy? Pora pomyśleć o kupieniu komody. Taki mebel pomieści wiele. Jest to zakup praktyczny, a przy tym z korzyścią dla aranżacji wnętrza. Będzie ono nieco inne, a więc ciekawsze. Nowa komoda może je także odświeżyć i upiększyć. Trzeba tylko wybrać pasującą i szczególnie ładną.

jaką komodę kupić

Zakup komody – wymiary i materiał

Zanim zacznie się szukać mebla, trzeba zorientować się, jakie może mieć wymiary. Chodzi o to, by nowy mebel nie przytłoczył wnętrza. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko wysokość i szerokość, ale też głębokość. Najczęściej wybiera się komody z płyt meblowych. Są trwałe i dobrze się prezentują. Jak i inne meble z płyt, nie kosztują dużo. Mogą posiadać warstwę laminatu albo okleinę naturalną, czyli fornir.

Jaki kolor nowej komody

Pod względem koloru wybór jest ogromny. Wymiary i materiał zwykle wybiera się szybko. Dylemat, jaka komoda byłaby najlepsza, z reguły dotyczy jej kolorystyki. Modne są obecnie białe meble, a więc i takie komody. Drugi modny wybór to dowolny kolor, ale wykończenie na połysk. Kolor można wybrać taki sam, jak i innych mebli. Najlepiej jednak, poszukując odpowiedniego, mieć na względzie efekt, jaki ma wywołać wstawienie tego mebla. Biała komoda to rozjaśnienie wnętrza. Mahoniowe czy inne ciemne meble dodają przytulności. Wybierając jasną komodę, czyni się wnętrze bardziej pogodnym. Można ją dopasować kolorystycznie do czegoś innego niż pozostałe umeblowanie pokoju. Może też ona być dopasowana do innych mebli, ale w części, a nie w całości być w tym samym kolorze.

Jaka komoda najlepsza – półki i szuflady

Komoda składa się z drzwiczek, za którymi znajdują się półki, i z szuflad. Zwykle drzwiczki znajdują się po bokach, a w środku są szuflady. Jest ich kilka, ułożonych jedna pod drugą. Może być ich różna ilość. Różną mogą mieć szerokość. W sprzedaży można też znaleźć komody, w których szuflady są na górze, a szafki pod nimi. Pod każdą szufladą jest wtedy szafka. Popularne są także meble z samymi szufladami. Warto przemyśleć, jaka komoda pod tym względem byłaby najlepsza. Jest to łatwiejsze, jeśli wiadomo już, co będzie się w niej trzymać.

Wymiary, tworzywo, kolor oraz układ półek i szuflad – to najważniejsze cechy komody. Nad każdą taką cechą warto się zastanowić, by wybrać dobrze. Dobry wybór to znakomicie prezentująca się w danym miejscu komoda, która sprosta potrzebom.