Nawet jeśli nigdy wcześniej o nich nie słyszałeś, to na pewno miałeś okazję oglądaćkonsolki je w muzeach czy pałacach. Konsole dzisiaj zdobią zwłaszcza wnętrza w bogatym stylu glamour, ponieważ przywołują skojarzenia z zamkowymi komnatami.

Konsole

Konsole mają bogatą historię. Były znane w epoce baroku i rokoka, a ich nazwa wywodzi się z języka francuskiego. Najpierw tam, a potem już w całej Europie znalazły zastosowanie przyścienne stoliki z wąskimi blatami. Ich rola była głównie dekoracyjna — umieszczano na nich drogocenne bibeloty, rzeźby czy zegary, które miały być podziwiane i komplementowane. Charakteryzowało je niezwykłe bogactwo i kunszt wykończenia, a więc marmurowe i drewniane elementy, niekiedy pozłacane, a do tego rzeźbione nogi.

Dzisiaj konsolki nabrały lekkości i świeżości, co możesz zaobserwować, przyglądając się modelom z Nowej Meblarni. Meble naszego autorstwa zachwycają nadal jakością wykonania, ale nie przytłaczają przesytem ozdób.

Konsolki

Konsola do przedpokoju

Konsole, które Ci przedstawiamy, są projektowane z uwzględnieniem naturalistycznych założeń stylu skandynawskiego i prowansalskiego. Inspirując się trendami francuskimi oraz angielskimi, przedstawiamy designerskie kolekcje solidnych mebli. To dekoracyjne konsole, a także praktyczne toaletki, szafki pod telewizor i stoliki nocne. Zapraszamy!

Konsole jako toaletki i szafki RTV

Konsole we wnętrzach możesz wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby wyeksponować konsolę solo na pustej ścianie, zaaranżuj ją w inny, bardziej praktyczny sposób. Dobrym pomysłem jest zakup konsoli jako:

       szafki RTV — meble pod telewizor mają wypełniać przestrzeń, a jednocześnie maskować kable i gniazdka oraz stwarzać miejsca do przechowywania płyt czy gadżetów elektronicznych,

       toaletki — idealnego mebla do sypialni, który powinien być wyposażony w lusterko, blat oraz szufladki do przechowywania kosmetyków i biżuterii, by spełnić marzenie każdej eleganckiej kobiety,

       sekretarzyka — jeśli nie potrzebujesz dużego biurka do pracy, a raczej miejsca do przeglądania i segregowania rachunków czy dokumentów, sekretarzyk sprawdzi się w tej roli doskonale.