Zazwyczaj, wybierając siedziska do domu, kupujący zapominają o możliwościach, jakie dają ławki. Tymczasem te meble wcale nie są zarezerwowane wyłącznie na taras czy do altany. Wbrew pozorom świetnie wyglądają nie tylko w poczekalniach czy sekretariatach, ale też w mieszkaniach. To propozycja szczególnie dla osób, którym zależy na wykreowaniu niebanalnej i niepowtarzalnej przestrzeni. Ławka może zastąpić krzesła w jadalni czy w kuchni, lecz najczęściej można ją spotkać w przedpokoju. Szczególnie funkcjonalne są modele z oparciami i półkami.

Ławka czy krzesła?

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć ten dylemat. W Nowej Meblarni produkujemy zarówno ławki, jak i krzesła. Wszystkie meble utrzymane są w podobnej kolorystyce i stylu, dzięki czemu możesz je swobodnie łączyć. Dobrym pomysłem jest np. postawienie ławki przy stole, a z drugiej strony otoczenie go klasycznymi krzesłami.

Ławka doskonale sprawdzi się też w przedpokoju. Jednocześnie mogą z niej korzystać dwie albo nawet trzy osoby zmieniające obuwie.

Ławki

Ławka do kuchni z oparciem

Klasyczne ławki składają się z siedziska, nóżek i oparcia. Najbardziej minimalistyczne modele są pozbawione tego ostatniego elementu, dzięki czemu wyglądają wyjątkowo lekko. Jeżeli jednak zależy Ci, żeby ławka nie tylko zdobiła i ożywiała wnętrze, ale również pełniła funkcję użytkową, możesz postawić na model z dodatkową skrzynią do przechowywania, wnęką czy szufladą.

Zalety ławek:

       produkowane w różnych rozmiarach, zatem bez trudu dopasowują się do wnęk czy kompaktowych wnętrz,

       wyposażone w skrzynie mieszczą dodatkowo akcesoria — czapki, rękawiczki, szaliki,

       stwarzają więcej miejsc siedzących niż krzesła.

Ławeczka do kuchni

W Nowej Meblarni produkujemy ławki do kuchni, które zachwycą wielbicieli stylu prowansalskiego, skandynawskiego, romantycznego i retro. Nawet masywnym modelom dodajemy lekkości, poprzez zastosowanie jasnych farb, naturalistycznych akcentów, elementów rattanowych czy imitujących drewno. Proponujemy modele z oparciami i podłokietnikami, a także z tapicerowanymi siedziskami.