Każdy z nas ma w domu przedmioty, którymi chce się chwalić. Niektóre z nich można powiesić na ścianach, inne należy postawić. Jeżeli mają dla Ciebie wartość sentymentalną, dbasz nie tylko o ich należytą ekspozycję, ale też bezpieczeństwo. Unikasz zatem ogólnodostępnych miejsc, które mogłyby zainteresować zwłaszcza dzieci. Stawiasz raczej na miejsca za szybą, chroniące zastawę stołową, figurki czy pamiątki z podróży przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. I tutaj właśnie nieocenione okazują się witryny.

Czy witryny są jeszcze modne?

Witryny, podobnie jak kredensy, są meblami z duszą. Mają bogatą historię, ponieważ od setek lat zdobiły salony i jadalnie mieszczańskie czy dworskie. Korzystano z nich do przechowywania porcelany, drogocennych sztućców, ręcznie malowanych naczyń, a także wolumenów, książek czy figurek. Dzisiaj nadal znajdują swoje zastosowanie, zwłaszcza w pomieszczeniach stylizowanych na salony angielskie czy prowansalskie. Białe i proste meble ze szklanymi elementami doskonale wpisują się także w założenia popularnego obecnie nurtu skandynawskiego.

Witryny

Nasza oferta

W ofercie Nowej Meblarni nie mogło zabraknąć eleganckich witryn. Produkujemy je z myślą o osobach, które chcą mieszkać pięknie i aranżują swoje wnętrza w nieoczywisty sposób. Witryny nie są niezbędne, tak jak stoły czy krzesła, ale ich obecność znacznie podnosi estetykę wnętrza. Czyni je również rodzinną, prywatną przestrzenią, w której nie brak sentymentalnych pamiątek i śladów pozostawionych przez upływający czas.

Zastosowanie witryny w domu

Witryna w domu to Twoja osobista przestrzeń wystawiennicza. Na jej półkach schowane za bezpieczną szybą przedmioty mogą być podziwianie niczym eksponaty muzealne. Gdzie zatem postawić witrynę? Najlepiej sprawdzi się:

       w jadalni — jako mebel do przechowywania zastawy stołowej, obrusów, serwet, sztućców,

       w gabinecie — do posegregowania kolekcji książek lub uszeregowania segregatorów i teczek z dokumentami,

       w salonie — do wyeksponowania pamiątek, zdjęć, bibelotów,

       w pokoju młodzieżowym — do uporządkowania materiałów naukowych, gadżetów.