Sekretarzyki

Już samo określenie „sekretarzyk” brzmi nieco przestarzale, ale jednocześnie tajemniczo i romantycznie. Zapewne kojarzy Ci się z miejscem, przy którym damy pisały listy, maczając pióra w kałamarzu. Skojarzenie jest nader trafne, a my wykorzystaliśmy je, aby stworzyć subtelne meble do stylizowanych wnętrz. Jeśli w Twoim mieszkaniu króluje styl skandynawski, klasyczny, dworski lub angielski, nasze sekretarzyki idealnie wpiszą się w jego kompozycję. Są idealne do gabinetu — jako alternatywa dla biurka — oraz do sypialni, zamiast klasycznej toaletki.

Historia sekretarzyka

Sekretarzyki pojawiły się we Francji w okresie baroku. Były obecne niemal we wszystkich mieszczańskich apartamentach i dworach. Korzystali z nich zarówno wysoko postawieni urzędnicy, jak i klasa średnia — wszyscy, którzy pisali listy i spędzali wolny czas na ich lekturze.

Moda na sekretarzyki przywędrowała również do Polski. Przez lata klasyczny mebel składający się z blatu roboczego i nadstawki z organizerem na artykuły piśmiennicze nie uległ znacznym zmianom. Choć znamy go pod różnymi nazwami i wariacjami, to jednak w naszej pracowni bazujemy na klasycznej formie tego wyjątkowego mebla.

Sekretarzyki

Po co sekretarzyk?

Nie jest tak popularny, jak biurko ani tak niezbędny, jak łóżko. Jednak urokowi sekretarzyka trudno się oprzeć. Jeśli zdecydujesz się na jego zakup, zyskasz pojemny i funkcjonalny mebel. To świetna przestrzeń do pracy lub rozrywki, ponieważ z powodzeniem sprawdzi się jako biurko czy toaletka. Poza pełnieniem funkcji użytkowej odgrywa rolę niebanalnej ozdoby wnętrza. Pomoże Ci uporządkować przestrzeń wokół Ciebie, aby przebywanie w niej sprzyjało relaksowi i kreatywności.

Nasza oferta sekretarzyków

Projektujemy nowoczesne sekretarzyki, bazując na meblach francuskich z ubiegłych epok. Łączymy tradycyjną formę ze współczesnymi trendami oraz technologiami. W efekcie uzyskujemy niebanalne elementy wyposażenia salonów, domowych biur, sypialni czy pokojów młodzieżowych. W Nowej Meblarni znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój dom był miejscem sprzyjającym twórczej pracy i rozrywce. Dzięki sekretarzykom z szufladami i nadstawkami (klasycznymi lub rozbudowanymi, przypominającymi kredensy lub regały) zyskasz przestrzeń do przechowywania książek, dokumentów, artykułów piśmienniczych i drobiazgów.