Kompozycja wnętrza - czyli co?

Zaszokowanie swoich gości jest z pewnością czymś przyjemnym. Oczywiście chodzi tu o pozytywny szok na widok wnętrza które po prostu wygląda niezwykle okazale. Jednak w jaki sposób można to osiągnąć? Jest kilka wskazówek które mogą w tym pomóc praktycznie każdemu człowiekowi.

kompozycja wnętrza

Jak zaplanować aranżację wnętrza?

Z pewnością najbardziej istotną rzeczą jest wyłamanie się ze schematów. Oczywiście można stworzyć wnętrze podobne do innych, jednak wtedy nie ma tego efektu zaskoczenia. Radziłbym obejrzeć różne popularne style i wyłuskać z nich to co wam najbardziej odpowiada. Po prostu zainspirować się nimi żeby stworzyć coś własnego. Jednak jeśli chodzi o samo projektowanie wnętrz to istotna jest kompozycja. Konkretne elementy nie muszą wcale być podobne, mogą być kompletnie różne, przez co działa się za pomocą kontrastu. Jednak to wszystko musi być ze sobą tak dopasowane, żeby coś grało główną rolę, a reszta była wspaniałym tłem. Zauważcie to na przykładzie sypialni, tam najważniejszą rolę odgrywa łóżko, a cała reszta to role drugoplanowe, ozdobniki oraz po prostu tło. W podobny sposób należy działać w innych pomieszczeniach, choć nie jest powiedziane że musi być tylko jedna rola główna. Jednak trzeba uważać by to wszystko nie zmieniło się w chaos. Całkiem dobrym sposobem jest korzystanie z programów komputerowych w których ponakładacie na siebie różne elementy by sprawdzić jaki dokładnie wywołuje to efekt wzrokowy, czy też po prostu skorzystać z różnych wycinków. W każdym razie dobrze byłoby stworzyć najpierw ogólny projekt i sprawdzić jakie dokładnie odczucia wywołuje on zarówno w was jak i w winnych ludziach.

Gdy ktoś stworzy coś własnego to nie jest obiektywną osobą jeśli chodzi o ocenę. Dobrze byłoby pokazać to komuś innemu tak by usłyszeć ocenę i odpowiednio dopasować swój projekt bazując na tym czego dowiedzieliście się. Myślę że w taki właśnie sposób należy traktować wszelką krytykę, która może po prostu pomagać.