w stylu skandynawskim

Popularny od kilku lat styl skandynawski łączy w sobie piękno natury, wykorzystuje naturalne surowce, proste naturalne materiały i formy oraz stawia na minimalizm. Jasne stonowane kolory, naturalne tkaniny i tworzywa to propozycja dla osób, które cenią sobie naturalny styl i prostotę.

Styl skandynawski – naturalność i prostota

wnętrze w stylu skandynawskim

Jasne, proste, minimalistyczne wnętrza wykończone naturalnymi surowcami to propozycja dla osób szukających nowoczesnych nieskomplikowanych architektonicznie rozwiązań. Styl skandynawski skierowany jest do osób ceniących naturalne piękno drewna i kamienia. Minimalistyczne w naturalnych barwach wnętrza trafią w gust osób doceniających naturę i piękne krajobrazy. Proste kształty, jasne, pastelowe w naturalnych odcieniach barwy podkreślające urodę wnętrz i nadające im nowego świeżego charakteru zostaną docenione przez osoby szukające prostych i klasycznych rozwiązań do swoich wnętrz. Pomieszczenia aranżowane w tym stylu zyskują nowy charakter. Stonowane i w naturalnej kolorystyce barwy (biała, wszystkie odcienie szarości, beże i brązy oraz grafit) w naturalny sposób wydobędą urok i nadadzą nowego znaczenia pomieszczeniom, w których zostały użyte.

Skandynawska prostota

Konsekwencja w projektowaniu i inspiracja tym naturalnym stylem przyniesie efekt w postaci jasnych, przestrzennych wnętrz. Stonowane w kolorystyce wnętrza wywołują, wrażenie bardziej obszernych i ustawnych niż są, w rzeczywistości a odpowiednie naturalne oświetlenie dzienne jest dopełnieniem całości. Wnętrza w stylu skandynawskim idealnie spełnią funkcję gabinetu lub biura – jasny kolor i prostota pomagają w twórczym skupieniu i pracy. Mieszkania urządzone w tym stylu to doskonałe miejsce na życie rodzinne i odpoczynek. Stonowane barwy delikatnie odbijają światło dzienne, miękkie tkaniny i ich naturalna faktura sprzyjają wyciszeniu i relaksowi po męczącym dniu.

Wybierając naturalne surowce i tworzywa oraz urządzając, pomieszczenia w skandynawskim stylu uzyskujemy, niewielkim nakładem finansowym stylowe, proste i klasyczne w odbiorze wnętrza. Naturalne barwy, harmonia i prostota to niezaprzeczalne atuty tych pomieszczeń.